Psichodrama

Moreno days

Jūs esate čia

Psichodrama - tai psichoterapijos sistema, besiremianti J. L. Moreno vaidmenų teorija ir naudojanti veiksmo metodus vidinio pasaulio tyrinėjimui.

Psichodramoje žmogus tampa savo problemų "herojumi". Vaidmenų žaidimo pagalba jis laisvai reiškia jausmus, atkurdamas problemines situacijas, o kiti dalyviai, atlikdami papildomus vaidmenis, jam padeda geriau įsijausti ir gauti papildomos emocinės ir kognityvinės informacijos. Grupės nariai taip pat turi galimybę atpažinti savo pačių problemas bei sunkumus, ir mokytis juos įveikti.

Psichodrama gali būti taikoma tiek grupėje, tiek individualiai.

Psichodramos pradininku laikomas J. L. Moreno (1892–1974). Po Pirmojo Pasaulinio karo jis Vienoje buvo įkūręs „spontaniškąjį teatrą”, kurio idėja jam kilo, stebint parke žaidžiančius vaikus. Žaisdami vaikai įgyvendina savo fantazijas. J. L.Moreno darė prielaidą, kad kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo amžiaus, turi natūralų sugebėjimą žaisti ir vaidinti. Atlikdamas įvairius vaidmenis, žmogus gali eksperimentuoti su realiais ir nerealiais vaidmenimis, kūrybiškai spręsti savo problemas ir konfliktus. Vaidinant įvairias situacijas, ugdomas kūrybiškumas, mezgami emociniai ryšiai su kitais grupės dalyviais.

Psichodramos tikslas – veiksmo metodų pagalba tyrinėti ir padėti žmogui suprasti savo problemas, taip skatinant jo vientisumą ir asmeninį augimą kognityvinių nuostatų ir elgesio lygmenimis, bei didinant jo fizinę ir emocinę gerovę. Šio metodo pagalba giluminės emocijos atskleidžiamos žymiai ryškiau ir veiksmingiau, nei žodiniai išgyvenimų apibūdinimo metodai. Gyvenimo situacijos atkuriamos ir sukuriamos taip, tarsi jos vytų čia ir dabar. Psichodramos metu analizuojami efektyvūs elgesio stiliai, išbandomi konstruktyvesni vaidmenys.

 


 

 
 

Jacob Levi Moreno (1892 - 1974)

Nariams

NAUJIENLAIŠKIS

Kviečiame skirti 2 % LPdD veiklai

1 žingsnis: Prisijunkite prie savo internetinės bankininkystės (skyrius „E-deklaravimas").
2 žingsnis: Užpildykite FR0512 formą (raste „Dokumentų formose"). Draugijos rekvizitai:
                     Lietuvos psichodramos draugija, Studentų g. 39, Vilnius, LT-08106
                     Draugijos kodas: 191970158, Draugijos sąskaita: LT41 7180 3000 0070 0648
3 žingsnis: Nusiųsk užpildytą formą į VMI internetinėje bankininkystėje nurodytu būdu.

SUSISIEKIME

  • Adresas:
       Studentų g. 39, LT-08106 Vilnius
  • Telefono nr.
  • +370 603 72255 Gintarė
  • +370 681 11756 Kristina
  • El. pašto adresai:
          info@psichodrama.lt
  • Socialiniuose tinkluose: