Praktinis pažintinis seminaras "Psichodrama praktikoje"

2018 m. sausio 20 dieną Kaune Žmogaus psichologijos studijoje vyko pažintinis psichodramos seminaras, kurį vedė psichologė, psichodramos terapeutė, Lietuvos psichodramos draugijos prezidentė Daiva Rudokaitė. 

Praktinį pažintinį seminarą "Psichodrama praktikoje" sudarė teorinė ir praktinė dalys, jo metu buvo galima susipažinti su psichodramos (veiksmo) metodu, praktiškai išmėginti kai kurias technikas. Psichodramos elementai dažnai naudojami dirbant su grupėmis – padeda sukurti grupės ar komandos pasitikėjimo atmosferą; patirti ir patyrinėti tarpusavio santykius; vaidmenų žaidimai padės iš naujo išgyventi praeities situacijas ir išvaidinti savo didžiausias baimes; išlaisvinti savo spontaniškumą ir kūrybiškumą taip įgyjant didesnį savęs pasitikėjimą. Seminaro metu, pasitelkiant laisvai naudojamas žaidimo, vaidybos, stebėjimo, klausymosi bei aktyvaus veiksmo priemones, į vykstančius procesus buvo mėginama įtraukti ir kūną, ir protą, ir emocijas.

Seminaras skirtas psichologams, psichoterapeutams, socialiniams darbuotojams, mokytojams bei visiems, dirbantiems su grupėmis ir besidomintiems psichodramos metodu ir jo taikymu praktikoje. Kaip rodo praktika, psichodramos metodą labai efektyviai galima naudoti dirbant su įvaraus amžiaus vaikų grupėmis, paaugliais, suaugusiais.