Kviečiame į teorinį-praktinį psichodramos seminarą „Individualus psichodraminis darbas ir grupės pasipriešinimas“

Tatjana Kriukova (Rusija) – psichoterapeutė, psichodramos terapeutė ir mokytoja, profesorė, psichologijos mokslų daktarė, Kostromos valstybinio universiteto lektorė ir mokslinė tyrėja [www.ksu.edu.ruwww.coping-kostroma.com]. 
Tyrinėjimo sritys: kognityvinė socialinė psichologija, streso, sunkumų ir kritinių kasdienio gyvenimo situacijų įveikimas (santykiai su artimaisiais ir šeima, ligos, neištikimybė, netektys). Tarpkultūriniai streso įveikimo moksliniai tyrimai. Streso įveikimas įvairiomis aplinkybėmis; psichologinė gerovė; į veiksmą ir vaidmenis orientuotas mokymas (įskaitant psichodramą).

„INDIVIDUALUS PSICHODRAMINIS DARBAS IR GRUPĖS PASIPRIEŠINIMAS“
Psichodramos seminaro tema – kaip išgyventi įprastas individualias ir grupės reakcijas į grupės vadovo intervenciją ir kaip sukurti saugią aplinką grupėje, įveikiant įvairias pasipriešinimo formas. Žmogaus gebėjimas nebūti paveiktam, ypač neigiamai, yra labai svarbus. Dalyviams dažniausiai kylančios emocijos, su kuriomis dirbama, yra baimė, pyktis ir pasipriešinimas pokyčiams. Įvairiais amžiaus tarpsniais nelengva priimti gyvenimo pokyčius. Norėčiau, kad psichodramos užsiėmimų metu dalyviai suvoktų, kokią „kainą“ jie galėtų būti pasirengę sumokėti už pokyčius – emocinę, pažinimo ar kitokią.

Seminaro metu dalyviai mokysis ir praktiškai taikys veiksmo – psichodramos ir sociodramos – metodus ir technikas: apšilimą, dubliavimą, apsikeitimą vaidmenimis, konkretizavimą ir kt. Atlikdami struktūruotas užduotis, spontaniškai improvizuodami ir dalyvaudami visavertėje psichodramoje, grupės nariai galės pajausti, atspindėti ir susilpninti savo pasipriešinimą kartu keldami klausimus iš savo pačių gyvenimo - jie mokysis saugioje ir palaikančioje aplinkoje. Dalyviai galės pabūti protagonisto, pagalbinio ego, grupės nario ir vadovo vaidmenyse. Išsamaus procesingo metu bus atsakyta į visus klausimus.

Dalyvių skaičius ribotas.

Seminaro kaina: 
- Psichodramos mokymų studentams 120 eur;
- LPdD nariams iki rugsėjo 10 d. 130 eur, nuo rugsėjo 11 d. 150 eur;
- Ne LPdD nariams iki rugsėjo 10 d. 150 eur, nuo rugsėjo 11 d. 170 eur.
Mokestį pervesti į Lietuvos psichodramos draugijos sąskaitą : LT41 7180 3000 0070 0648
Atsisakius dalyvauti, iki spalio 1 d. grąžinama 80% sumos, nuo spalio 2 d. mokestis negrąžinamas.
Registracija:
https://docs.google.com/forms/d/1rBAlOY28t_K4PN8xeE_eEHUI7PvkRECk-KTCbaKeVLY/edit
Registracija patvirtinama gavus seminaro mokestį. Seminaro vieta ir tvarkaraštis dar bus patikslinti.